Miami menő. Azt nehéz lenne megválaszolni, hogy a menőségét csupán a minden sarkon felbukkanó híresen-gazdagok adják, avagy tényleg van a helyben valami megmagyarázhatatlan varázslat.
De azt kétségtelen, hogy – bár nagyon szkeptikus voltam Miamival kapcsolatban – , két napos ott tartózkodás után én is elhittem: bebocsájtást nyertem az élet császárainak elit klubjába. 😉
És, hidd el, hogy ehhez nem kellett extrém drága bárokban lógatnom a lábam. Bőven elég hozzá a South Beachen sétálgatni. Valahogy a pára, a napsütés, az óceán, a homok, az Art Deco negyed szépséges házai hamar megadják a belépőt a menőnek érzem magam klubba.
Tehát az egyik legfontosabb, amit megtehetsz magadért, hogy minél előbb átéld ezt a fantasztikus feelinget: lehetőleg a reptérről az első utat Miami Beachre vezessen. Nem kell megijedni, ha elsőre nem jön át az életérzés. Kell egy kis idő, amíg igazán belopózik a sejtjeidbe.
Tipp: South Beach-en a közvetlen partmenti hotelek méregdrágák, DE a lagúnához közelebb eső szállások már jó áron vannak. Remek airbnb-ket lehet kifogni, és még mindig simán gyalogos távolságra maradsz a parttól, a remek éttermektől és a latinos hangulatú éjszakai élettől.
Apropó latinók! Nem kell félni tőlük, de jobb ha felkészülsz rá, hogy Miami a bevándorlók városa, és ebből következik, hogy a spanyolt többen beszélik, mint az angolt. Sőt az amerikaik egy része szereti úgy emlegetni Floridát, amelyben az a jó, hogy közel van az USA-hoz. Igen ezt úgy kell érteni, ahogy olvasod.
A helyiek kedvesek és sokan élnek a turizmusból. Pont ezért meg akarnak érteni. Akkor is, ha esetleg nem beszélnek angolul vagy te nem beszélsz spanyolul.
Miami Beachen, ami nemcsak a dél, hanem a kevésbé népszerű északi részt is magában foglalja, ingyenes buszjárat közlekedik.
Tipp: Ha minden vágyad, hogy a parton szállj meg, akkor az északi rész árban jóval megfizethetőbb, de még mindig nagyon jó helyen van.
Az Art Deco negyed igazi zarándokhelye a Versace-villa, ahol egykoron Gianni Versace élt, alkotott és hírhedten nagyokat bulizott. Egyébként anno általa lett a híresen-gazdagok közkedvelt nyaralóhelye a South Beach. Valamikor a nyolcvanas évek végén szeretett bele a romhalmazba, ami ma a villa. A bökkenő az volt, hogy a rom műemlékvédelem alatt állt. DeGianni időt, pénzt és energiát nem kímélve – ügyvédek hadával – végül elérte, hogy felépüljön a villa, mely végül a végzetét jelentette. Évekkel később itt lőtte fejbe egy ámokfutó.
Little Havanna
Nyugi nem kell Kubáig menned – bár nem lenne messze – hogy igazán átéld a szivarfüsttel átitatott havannai éjszakát. Elég, ha megkeresed Miami belvárosában a kubai bevándorlók negyedét, a kicsi havannát.
Imádni való környék tele életvidám kubaiakkal.
Tipp: Vegyél szivart, de ne akarj alkudni, mert ezen vérig sértődnek. Viszont cserébe beleláthatsz a szivarkészítés rejtelmeibe.
Bevallom hihetetlenül imádtam a Little Havannát a maga kis egzotikumával, de az mély csalódást okozott, hogy a várakozással és a hallottakkal ellentétben NEM találtam finom kávét. DE aztán lehet, hogy csak én próbálkoztam rossz helyeken.
Ellenben a negyed központjában a Máximo Gómez Park, a Domino Parkban igazi, tetőtől talpig kubai úriemberekkel találkozhatsz, akik végtelen kifinomultsággal és stílusos öltözetben kártyáznak és dominóznak. És persze félszemmel figyelik, hogy őket fotózod-e, mert ha szimpatikusnak találnak, akkor járhat neked egy mini különszám.
Wynwood Walls
A város egészen új művésznegyede szintén megér egy sétát. Még abban az esetben is, ha amúgy nem tartod művészetnek a grafitit. Ez nem az, amit Magyarországon megszoktál.
Miami a drog fővárosása?
Legalábbis valaha elterjedt róla ez a nézet, ami azért azóta sokat javult. De az tény, hogy az éjszakai élet, a rengeteg aranyifjú jelenléte nem a drog visszaszorításának kedvez. Ugyanakkor az erőteljes rendőri jelenlét megnyugtató. Sötétedés után az Overtown és Liberty City nem ajánlott. Valamint ahogy azt a világon mindenhol érdemes betartani: sötét, sikátoros utcákat kerülni kell.
Tipp: Ha nem érzed magad biztonságban egy környéken, akkor hívj taxit vagy ubert.
Extra érdekesség:
Bár sokan megvesznek a South Beach nyújtott élvezetekért (part, nagyvárosi feeling, bárok, éttermek egyben), bevallom nekem valamivel jobban tetszett a Sunny Isles rész. Ez ugyan majd egy órás autóút innen, de egy egészen más világ. Ez már inkább alkalmas valódi kikapcsolódásra és pihenésre.
Tipp: a Sunny Isles – Amerikai Riviéra néven fut, de a toronyházak és a sok csillagos hotelek között megbújik egy-egy olcsóbb hotel is. Ezek ugyan nem olyan előkelőek, picit lepukkantnak hatnak a modern épületek mellett, de valójában remek szolgáltatást nyújtanak.
Személyes kedvenc: Ramada Plaza by Wyndham Marco Polo Beach Resort